Masters

Facebook icon

Championships 2017

MERIDIAN LEISURE CENTRE WOOD LANE LOUTH LINCS LN1P 8RS
ON SUNDAY 8th OCTOBER 2017 AT 2.45PM, WARM UP AT 2.00PM

Masters Meet Lincs 2017


Session - 1
at
EVENT 101 Mens/Womens 200+ Yrs 100m Medley Te
Full Results
Place Name A.G Club Time
1. City of Linc Pentaqua 200+ Co Lincoln P 1:06.37
2. Louth Dolphins SC 200+ Louth 1:07.99
3. Lincoln Vulcans SC 200+ Lincoln Vulc 1:16.76
EVENT 102 Mens/Womens 160+ Yrs 100m Medley Te
Full Results
Place Name A.G Club Time
1. City of Linc Pentaqua 160+ Co Lincoln P 1:01.86
2. Louth Dolphins SC 160+ Louth 1:05.56
3. Deepings SC 160+ Deepings 1:09.21
4. Lincoln Vulcans SC 160+ Lincoln Vulc 1:10.22
5. Grantham SC Grantham 1:13.25
EVENT 103 Mens/Womens 120+ Yrs 100m Medley Te
Full Results
Place Name A.G Club Time
1. Lincoln Vulcans SC 120+ Lincoln Vulc 1:03.97
2. City of Linc Pentaqua 120+ Co Lincoln P 1:05.10
3. Louth Dolphins SC 120+ Louth 1:05.83
EVENT 104 Mens/Womens 18/24 Yrs 100m Medley T
Full Results
Place Name A.G Club Time
1. City of Linc Pentaqua 18/24 Co Lincoln P 1:02.76
EVENT 105 Mens Open 100m IM
18/24 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. HEDLEY BUTLIN 18 Co Lincoln P 1:01.13
2. DANIEL EVANS 22 Co Lincoln P 1:02.82
3. KIERAN YOUNG 18 Louth 1:04.16
4. HARRY FURNISH 20 Co Lincoln P 1:07.72
5. CHRISTOPHER BARRETT Deepings 1:08.16
6. JACK BETTS 20 Co Lincoln P 1:10.52
25/30 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. DAMON BUTTERS 28 Gainsborough 1:07.48
2. ROBIN EDGE 28 Lincoln Vulc 1:15.93
31/34 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. CHRISTOPHER WILLERTON 33 Boston 1:10.49
2. SIMON GRAHAM 34 Louth 1:13.95
35/39 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. RUSSELL GARDNER 36 Louth 1:15.33
2. ANDREW GREEN 36 Co Lincoln P 1:15.99
GARETH MADDISON 37 Co Lincoln P DNC
45/49 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. MARK JOHNSON 49 Louth 1:13.07
2. PAUL SMITH-SHELTON 49 Deepings 1:21.65
3. COLIN PARKINSON 46 Co Lincoln P 1:23.64
MARTIN WEBB 47 Gainsborough DNC
50/54 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. GUY HIRD 52 Co Lincoln P 1:18.65
2. DAVID SMITH 52 Lincoln Vulc 1:20.13
3. MARK DUNNETT 53 Boston 1:25.89
NICHOLAS WARD-LOWERY 51 Gainsborough DNC
55/59 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. CHRIS ORCHARD 58 Deepings 1:31.72
60/64 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. IAN URQUHART 63 Co Lincoln P 1:22.99
2. TONY BASKEYFIELD 61 Deepings 1:31.62
65/69 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. GODFREY GREEN 68 Co Lincoln P 1:35.59
2. IAN PAULGER 66 Lincoln Vulc 1:41.37
EVENT 106 Womens Open 100m IM
18/24 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. SOFIE SCHNEIDER 18 Louth 1:13.35
2. EMILY CATHERALL 18 Deepings 1:15.17
3. HANNAH BERWICK 18 Grantham 1:16.17
31/34 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. HEATHER LOVETT 34 Lincoln Vulc 1:28.61
2. SARAH HOOF 32 Lincoln Vulc 1:30.90
35/39 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. HELEN JOHNSON 38 Louth 1:21.44
2. REBECCA BAILEY 38 Grantham 1:25.92
3. HELEN ROBINSON 37 Lincoln Vulc 1:32.69
4. CHARLOTTE ELLIOT-WRIGH 37 Louth 1:40.00
40/44 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. MANDY HOUGHTON 42 South Lincs 1:28.36
2. HELENA HEYN 42 Louth 1:29.88
3. KIRSTY SCOTT 41 Deepings 1:30.16
45/49 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. SUZANNE HEGG 47 Co Lincoln P 1:20.20
2. HELEN EKE 45 Louth 1:24.19
3. JOANNE HIGHFIELD 49 Lincoln Vulc 1:37.09
4. JACQUELINE BRIGGS 48 South Lincs 1:44.37
5. KERRY ANDERTON 46 Lincoln Vulc 1:44.91
KATE KEMP 47 Louth DQ ST
50/54 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. EMMA LUND 51 Deepings 1:23.48
2. LESLEY HAWKES 51 Grantham 1:37.25
3. SUSANNE SCHNEIDER 51 Louth 1:47.75
55/59 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. KATHERINE MASON 56 Co Lincoln P 1:39.95
60/64 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. SANDRA BREWER 61 Louth 2:02.46
EVENT 107 Mens Open 50m Butterfly
18/24 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. HEDLEY BUTLIN 18 Co Lincoln P 27.27
2. KIERAN YOUNG 18 Louth 28.26
3. HARRY FURNISH 20 Co Lincoln P 31.09
25/30 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. THOMAS RICHARDSON 25 Louth 28.76
2. ALEX MANLEY 25 Lincoln Vulc 28.77
3. DAMON BUTTERS 28 Gainsborough 28.97
4. JAMES HARRISON 25 Grantham 30.93
31/34 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. CHRISTOPHER WILLERTON 33 Boston 32.03
35/39 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
GARETH MADDISON 37 Co Lincoln P DNC
40/44 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. STUART HAMER 42 Co Lincoln P 27.67
45/49 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. MARK JOHNSON 49 Louth 32.14
50/54 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. TOMMY SCHNEIDER 54 Louth 34.32
2. ANDREW GREENWOOD 50 Co Lincoln P 38.98
3. MARK DUNNETT 53 Boston 42.37
NICHOLAS WARD-LOWERY 51 Gainsborough DNC
DAVID SMITH 52 Lincoln Vulc DNC
55/59 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. IAN WELLS 58 Boston 35.60
2. CHRIS ORCHARD 58 Deepings 48.51
60/64 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. IAN URQUHART 63 Co Lincoln P 36.97
2. TONY BASKEYFIELD 61 Deepings 41.89
BRIAN GIBSON 62 Grantham DQ FI
65/69 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. IAN PAULGER 66 Lincoln Vulc 42.97
2. GODFREY GREEN 68 Co Lincoln P 45.00
EVENT 108 Womens Open 50m Butterfly
18/24 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. KATE JOLLY 21 Co Lincoln P 31.42
2. SOFIE SCHNEIDER 18 Louth 31.52
3. EMILY CATHERALL 18 Deepings 33.33
4. ALYSIA GOODWIN 18 Louth 34.42
31/34 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. SARAH HOOF 32 Lincoln Vulc 44.14
2. HEATHER LOVETT 34 Lincoln Vulc 44.54
35/39 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. HELEN JOHNSON 38 Louth 36.33
2. REBECCA BAILEY 38 Grantham 38.31
3. HELEN ROBINSON 37 Lincoln Vulc 41.69
4. CHARLOTTE ELLIOT-WRIGH 37 Louth 48.84
SAMANTHA PEEROO 38 Deepings DNC
40/44 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. TARA HAMER 42 Co Lincoln P 36.82
2. JANE WRIGHT 41 Louth 37.67
3. HELENA HEYN 42 Louth 38.48
4. MANDY HOUGHTON 42 South Lincs 38.71
5. KIRSTY SCOTT 41 Deepings 43.85
45/49 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. KATE KEMP 47 Louth 48.38
2. JOANNE HIGHFIELD 49 Lincoln Vulc 48.40
3. KERRY ANDERTON 46 Lincoln Vulc 48.46
50/54 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. EMMA LUND 51 Deepings 36.49
2. SUSANNE SCHNEIDER 51 Louth 53.03
55/59 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. LOUISE PERRY 55 Grantham 59.80
60/64 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. KAREN HAMES 60 Louth 57.79
2. SANDRA BREWER 61 Louth 1:04.08
EVENT 109 Mens Open 50m Breaststroke
18/24 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. HEDLEY BUTLIN 18 Co Lincoln P 31.55
2. HARRY FURNISH 20 Co Lincoln P 32.85
3. JACK BETTS 20 Co Lincoln P 34.96
4. KIERAN YOUNG 18 Louth 35.12
5. CHRISTOPHER BARRETT 21 Deepings 36.18
25/30 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. ALEX MANLEY 25 Lincoln Vulc 32.18
2. DAMON BUTTERS 28 Gainsborough 34.80
3. ROBIN EDGE 28 Lincoln Vulc 36.23
4. ADAM CROY 29 Louth 38.41
5. IAN HANSFORD 30 Co Lincoln P 39.05
6. DANIEL PEARSON 29 Boston 43.59
31/34 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. SIMON GRAHAM 34 Louth 35.01
35/39 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. ANDREW GREEN 36 Co Lincoln P 35.86
2. RUSSELL GARDNER 36 Louth 35.89
40/44 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. STUART HAMER 42 Co Lincoln P 31.62
45/49 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. ANTHONY BINDON 48 Gainsborough 36.14
2. MARK JOHNSON 49 Louth 38.07
3. PAUL SMITH-SHELTON 49 Deepings 38.97
4. COLIN PARKINSON 46 Co Lincoln P 39.65
50/54 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. DAVID SMITH 52 Lincoln Vulc 38.00
2. STUART PEARCE 53 Co Lincoln P 38.07
3. MARK DUNNETT 53 Boston 43.97
NICHOLAS WARD-LOWERY 51 Gainsborough DNC
55/59 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. CHRIS ORCHARD 58 Deepings 42.79
60/64 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. IAN URQUHART 63 Co Lincoln P 40.78
65/69 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. RODNEY MARKS 67 Deepings 43.24
2. GODFREY GREEN 68 Co Lincoln P 44.69
3. IAN PAULGER 66 Lincoln Vulc 49.31
EVENT 110 Womens Open 50m Breaststroke
18/24 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. SOFIE SCHNEIDER 18 Louth 38.65
2. EMILY CATHERALL 18 Deepings 41.78
3. ALYSIA GOODWIN 18 Louth 44.08
4. EMILY GREEN 20 Co Lincoln P 48.60
31/34 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. HEATHER LOVETT 34 Lincoln Vulc 47.80
35/39 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. REBECCA BAILEY 38 Grantham 43.58
CHARLOTTE ELLIOT-WRIGH 37 Louth DNC
40/44 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. TARA HAMER 42 Co Lincoln P 39.35
2. MANDY HOUGHTON 42 South Lincs 53.04
45/49 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. SUZANNE HEGG 47 Co Lincoln P 39.35
2. HELEN EKE 45 Louth 41.56
3. JOANNE HIGHFIELD 49 Lincoln Vulc 48.03
4. KATE KEMP 47 Louth 48.34
5. JACQUELINE BRIGGS 48 South Lincs 53.55
6. KERRY ANDERTON 46 Lincoln Vulc 56.25
50/54 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. LESLEY HAWKES 51 Grantham 47.73
2. PATRICIA WEAVILL 50 Co Lincoln P 50.86
3. JANE SWABY 53 Louth 51.16
4. SUSANNE SCHNEIDER 51 Louth 55.26
JACKIE ROSS 54 Louth DNC
60/64 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. KAREN HAMES 60 Louth 58.55
2. SANDRA BREWER 61 Louth 1:04.77
80/84 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. SABINA CARR 81 Co Lincoln P 1:41.53
EVENT 111 Mens/Womens 200+ Yrs 100m Free.Team
Full Results
Place Name A.G Club Time
1. City of Linc Pentaqua 200+ Co Lincoln P 59.16
2. Louth Dolphins SC 200+ Louth 1:03.56
3. Deepings SC 200+ Deepings 1:05.23
4. Lincoln Vulcans SC 200+ Lincoln Vulc 1:08.84
EVENT 112 Mens/Womens 160+ Yrs 100m Free.Team
Full Results
Place Name A.G Club Time
1. City of Linc Pentaqua 160+ Co Lincoln P 55.78
2. Louth Dolphins SC 160+ Louth 57.52
3. Lincoln Vulcans SC 160+ Lincoln Vulc 1:00.10
4. Grantham SC Grantham 1:04.36
EVENT 113 Mens/Womens 120+ Yrs 100m Free.Team
Full Results
Place Name A.G Club Time
1. Louth Dolphins SC 120+ Louth 54.45
2. City of Linc Pentaqua 120+ Co Lincoln P 57.42
3. Lincoln Vulcans SC 120+ Lincoln Vulc 1:00.52
EVENT 114 Mens/Womens 18/24 Yrs 100m Free.Tea
Full Results
Place Name A.G Club Time
1. City of Linc Pentaqua 18/24 Co Lincoln P 1:06.21
EVENT 115 Mens Open 100m Freestyle
18/24 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
1. DANIEL EVANS 22 Co Lincoln P 54.89 26.44
2. KIERAN YOUNG 18 Louth 56.93 27.39
25/30 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
1. JAMES HARRISON 25 Grantham 1:03.22 29.92
2. ADAM CROY 29 Louth 1:08.09 32.42
3. IAN HANSFORD 30 Co Lincoln P 1:08.71 33.23
31/34 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
1. SIMON GRAHAM 34 Louth 1:03.31 30.09
35/39 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
GARETH MADDISON 37 Co Lincoln P DNC
45/49 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
1. MARTIN FOSTER 45 Gainsborough 1:04.55 30.23
MARTIN WEBB 47 Gainsborough DNC
50/54 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
1. GUY HIRD 52 Co Lincoln P 1:10.08 33.55
2. STUART PEARCE 53 Co Lincoln P 1:10.35 34.05
3. ANDREW GREENWOOD 50 Co Lincoln P 1:14.51 35.47
NICHOLAS WARD-LOWERY 51 Gainsborough DNC
55/59 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
1. CHRIS ORCHARD 58 Deepings 1:17.02 37.72
2. KEITH PEARSON 59 Boston 1:55.38 51.14
60/64 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
1. IAN URQUHART 63 Co Lincoln P 1:15.90 36.63
2. TONY BASKEYFIELD 61 Deepings 1:16.20 36.60
3. BRIAN GIBSON 62 Grantham 1:26.99 41.46
65/69 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
1. IAN PAULGER 66 Lincoln Vulc 1:28.73 42.14
2. RODNEY MARKS 67 Deepings 1:35.28 45.31
75/79 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
1. BRIAN SHEAFF 77 Boston 2:43.48 1:17.67
EVENT 116 Womens Open 100m Freestyle
18/24 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
1. SOFIE SCHNEIDER 18 Louth 1:03.02 30.29
2. ALYSIA GOODWIN 18 Louth 1:05.59 32.10
3. EMILY CATHERALL 18 Deepings 1:06.92 32.34
4. HANNAH BERWICK 18 Grantham 1:08.13 32.93
5. BRYONY MARTEL 20 Co Lincoln P 1:11.01 34.05
31/34 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
1. SARAH HOOF 32 Lincoln Vulc 1:20.63 38.78
2. HEATHER LOVETT 34 Lincoln Vulc 1:21.14 38.39
35/39 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
1. REBECCA BAILEY 38 Grantham 1:16.70 36.63
2. HELEN ROBINSON 37 Lincoln Vulc 1:23.66 40.71
40/44 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
1. HELENA HEYN 42 Louth 1:15.90 36.75
2. MANDY HOUGHTON 42 South Lincs 1:16.72 38.00
45/49 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
1. JOANNE HIGHFIELD 49 Lincoln Vulc 1:23.11 40.40
2. JACQUELINE BRIGGS 48 South Lincs 1:28.06 41.86
3. KATE KEMP 47 Louth 1:32.22 43.16
50/54 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
1. EMMA LUND 51 Deepings 1:13.45 35.11
2. SUZANNE HOLLICK 54 Co Lincoln P 1:19.56 38.24
3. LESLEY HAWKES 51 Grantham 1:27.97 42.08
4. SUSANNE SCHNEIDER 51 Louth 1:32.84 44.09
JACKIE ROSS 54 Louth DNC
60/64 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time 50
1. KAREN HAMES 60 Louth 1:33.84 44.88
2. SANDRA BREWER 61 Louth 1:43.71 48.44
EVENT 117 Mens Open 50m Backstroke
18/24 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. HEDLEY BUTLIN 18 Co Lincoln P 28.95
2. KIERAN YOUNG 18 Louth 29.60
3. CHRISTOPHER BARRETT 21 Deepings 33.28
25/30 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. ADAM CROY 29 Louth 38.47
2. ROBIN EDGE 28 Lincoln Vulc 38.63
3. IAN HANSFORD 30 Co Lincoln P 39.88
4. DANIEL PEARSON 29 Boston 40.27
31/34 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. CHRISTOPHER WILLERTON 33 Boston 33.15
35/39 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
GARETH MADDISON 37 Co Lincoln P DNC
45/49 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
MARTIN WEBB 47 Gainsborough DNC
50/54 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. GUY HIRD 52 Co Lincoln P 36.47
2. TOMMY SCHNEIDER 54 Louth 37.59
3. STUART PEARCE 53 Co Lincoln P 40.48
4. STEVEN ROBERTS 53 Boston 42.73
5. MARK DUNNETT 53 Boston 44.50
NICHOLAS WARD-LOWERY 51 Gainsborough DNC
55/59 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. CHRIS ORCHARD 58 Deepings 48.23
60/64 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. TONY BASKEYFIELD 61 Deepings 41.26
2. BRIAN GIBSON 62 Grantham 58.29
65/69 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. GODFREY GREEN 68 Co Lincoln P 47.27
EVENT 118 Womens Open 50m Backstroke
18/24 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. HANNAH BERWICK 18 Grantham 35.64
2. SOFIE SCHNEIDER 18 Louth 37.17
3. BRYONY MARTEL 20 Co Lincoln P 38.02
31/34 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. HEATHER LOVETT 34 Lincoln Vulc 41.01
35/39 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. REBECCA BAILEY 38 Grantham 44.84
2. CHARLOTTE ELLIOT-WRIGH 37 Louth 46.38
SAMANTHA PEEROO 38 Deepings DNC
40/44 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. JANE WRIGHT 41 Louth 40.10
2. MANDY HOUGHTON 42 South Lincs 44.74
3. KIRSTY SCOTT 41 Deepings 44.91
45/49 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. SUZANNE HEGG 47 Co Lincoln P 38.30
2. KATE KEMP 47 Louth 46.86
3. JACQUELINE BRIGGS 48 South Lincs 47.50
4. JOANNE HIGHFIELD 49 Lincoln Vulc 48.82
5. KERRY ANDERTON 46 Lincoln Vulc 50.01
50/54 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. EMMA LUND 51 Deepings 37.76
2. SUZANNE HOLLICK 54 Co Lincoln P 46.12
3. JANE SWABY 53 Louth 47.76
4. SUSANNE SCHNEIDER 51 Louth 49.83
55/59 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. KATHERINE MASON 56 Co Lincoln P 48.79
2. LOUISE PERRY 55 Grantham 56.69
60/64 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. SANDRA BREWER 61 Louth 57.07
2. KAREN HAMES 60 Louth 58.22
EVENT 119 Mens Open 50m Freestyle
18/24 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. DANIEL EVANS 22 Co Lincoln P 25.04
2. HEDLEY BUTLIN 18 Co Lincoln P 25.86
3. KIERAN YOUNG 18 Louth 25.89
4. JACK BETTS 20 Co Lincoln P 29.95
25/30 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. ALEX MANLEY 25 Lincoln Vulc 26.33
2. THOMAS RICHARDSON 25 Louth 26.40
3. DAMON BUTTERS 28 Gainsborough 27.52
4. ROBIN EDGE 28 Lincoln Vulc 30.15
5. ADAM CROY 29 Louth 30.24
6. IAN HANSFORD 30 Co Lincoln P 31.16
7. DANIEL PEARSON 29 Boston 35.75
31/34 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. SIMON GRAHAM 34 Louth 27.04
35/39 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. RUSSELL GARDNER 36 Louth 29.83
2. ANDREW GREEN 36 Co Lincoln P 30.87
GARETH MADDISON 37 Co Lincoln P DNC
45/49 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. MARTIN FOSTER 45 Gainsborough 27.95
2. ANTHONY BINDON 48 Gainsborough 30.45
3. PAUL SMITH-SHELTON 49 Deepings 30.93
MARTIN WEBB 47 Gainsborough DNC
50/54 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. TOMMY SCHNEIDER 54 Louth 30.08
2. GUY HIRD 52 Co Lincoln P 31.77
3. MARK DUNNETT 53 Boston 32.54
4. DAVID SMITH 52 Lincoln Vulc 32.71
5. ANDREW GREENWOOD 50 Co Lincoln P 33.19
6. STEVEN ROBERTS 53 Boston 37.50
NICHOLAS WARD-LOWERY 51 Gainsborough DNC
55/59 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. IAN WELLS 58 Boston 31.77
2. CHRIS ORCHARD 58 Deepings 34.98
3. KEITH PEARSON 59 Boston 49.91
SIMON MEADE 56 Co Lincoln P DQ ST
60/64 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. IAN URQUHART 63 Co Lincoln P 32.50
2. TONY BASKEYFIELD 61 Deepings 34.04
3. BRIAN GIBSON 62 Grantham 37.28
65/69 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. IAN PAULGER 66 Lincoln Vulc 38.73
2. RODNEY MARKS 67 Deepings 39.05
3. DEREK NEALE 67 Co Lincoln P 49.81
75/79 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. BRIAN SHEAFF 77 Boston 1:06.18
EVENT 120 Womens Open 50m Freestyle
18/24 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. KATE JOLLY 21 Co Lincoln P 28.80
2. SOFIE SCHNEIDER 18 Louth 29.16
3. ALYSIA GOODWIN 18 Louth 30.72
4. EMILY CATHERALL 18 Deepings 30.83
5. HANNAH BERWICK 18 Grantham 31.72
6. BRYONY MARTEL 20 Co Lincoln P 32.64
7. EMILY GREEN 20 Co Lincoln P 35.41
31/34 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. SARAH HOOF 32 Lincoln Vulc 36.06
2. HEATHER LOVETT 34 Lincoln Vulc 36.58
35/39 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. REBECCA BAILEY 38 Grantham 34.17
2. HELEN ROBINSON 37 Lincoln Vulc 37.79
3. CHARLOTTE ELLIOT-WRIGH 37 Louth 39.13
SAMANTHA PEEROO 38 Deepings DNC
40/44 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. TARA HAMER 42 Co Lincoln P 33.11
2. JANE WRIGHT 41 Louth 34.23
3. KIRSTY SCOTT 41 Deepings 35.66
45/49 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. SUZANNE HEGG 47 Co Lincoln P 31.40
2. HELEN EKE 45 Louth 33.40
3. JOANNE HIGHFIELD 49 Lincoln Vulc 39.06
4. JACQUELINE BRIGGS 48 South Lincs 39.84
5. KATE KEMP 47 Louth 41.71
6. KERRY ANDERTON 46 Lincoln Vulc 43.45
50/54 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. EMMA LUND 51 Deepings 33.52
2. SUZANNE HOLLICK 54 Co Lincoln P 36.23
3. SUSANNE SCHNEIDER 51 Louth 40.82
4. PATRICIA WEAVILL 50 Co Lincoln P 41.33
5. JANE SWABY 53 Louth 42.21
JACKIE ROSS 54 Louth DNC
55/59 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. KATHERINE MASON 56 Co Lincoln P 39.82
2. LOUISE PERRY 55 Grantham 51.31
60/64 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. KAREN HAMES 60 Louth 41.48
2. SANDRA BREWER 61 Louth 46.93
80/84 Yrs Age Group - Full Results
Place Name AaD Club Time
1. SABINA CARR 81 Co Lincoln P 1:21.40

Masters Upcoming events


Masters Champs October 2016 RESULTS

Full Screen Results

1 Co Lincoln P 200
2 Louth 154
3 Lincoln Vulc 134
4 Gainsborough 56
5 Deepings 39
6 Boston 34
7 Grantham 22
8 South Lincs 2

Masters Champs 2016

Other Documents

Carol Patch Masters Championships

Tags: